Nový coworking ve Zlíně – výzva pro kreativní průmysl?

Pokud jste aktivní student nebo (čerstvý) absolvent zlínské univerzity, pak se od včerejška na mapě zajímavých míst objevila jedna novinka – coworkingový prostor UP ZLÍN.

Za vznikem tohoto prostoru, kde snad budou přímo exploze dobrých, nových, neotřelých nápadů, stojí studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Tito tři mladí lidé jsou zároveň manažery tohoto coworkingu – Lucia Plevová, Veronika Zelezniková a Michal Jakubec (na fotce vlevo ti tři v černém uprostřed).

Prostor nabízí několik samostatných ateliérů, společný coworkingový prostor, chillout zónu, kuchyňku, zasedačku a pár vychytávek okolo. Například ty hrábě nejsou nějakým agrodoplňkem, ale věšákem na oblečení!

Slavnostního zahájení se ujala děkanka FMK Jana Janíková a rektor UTB Petr Sáha. Atmosféru večera (nikoli after party ) si můžete prohlédnout na fotkách…

Co od zlínského coworkingu čekat?

Snad dostatečný zájem mladých talentů z kreativních oborů a následné vytvoření místa pro nerušenou více či méně originální tvorbu a práci. Pokud se to podaří, stane se UP ZLÍN jedním z důležitých bodů pro to, aby absolventi hned po ukončení školy neodcházeli ze Zlína pryč, ale mohli tu zůstat a pracovat tady.

Inspirace zlínského coworkingu z Evropy

Jedním z kroků předcházejícím samotnému otevření prostoru UP ZLÍN byla také cesta po podobných centrech kreativních průmyslů v osmi státech světa.

Fotoreport z této cesty vyšel také v časopise Smart Cities.

Z této cesty vznikl také krátký film, který bude představen během tohoto týdne. Upoutováku si můžete prohlédnout na videu níže:

Chci vědět o coworkingu UP ZLÍN

Pro detailnější popis prostor, výhody a možnosti členství navštivte web www.upzlin.utb.cz.

A pro lepší pocit z „bytí v obraze“ mrkněte na jejich FB: www.facebook.com/upzlin.