Díky mým klientům si plním sny. Díky za to!

Třeba jeden z těch pro mě nejdůležitějších – pomáhat více lidem okolo sebe.

David Pavlík na TEDxZlín 2018: „Jsme hrdí na to, co jsme byli.
Musíme mluvit o tom, co bychom chtěli být.“ / Foto: Peter Varga

To pro mě bylo významné vždycky. Už na škole jsem místo brigád byl raději vedoucím kroužků a táborů u zlínských salesiánů. Podobně jsem i jako zaměstnanec potřeboval vědět, že firma, pro kterou pracuji, pomáhá svému okolí.

Právě díky vám – mým klientům – pak mohu pomáhat i já.

Vůbec první aktivitou, kterou jsem začal podporovat, je koncepční rozvoj dobrovolnictví v Česku skrze Adopci na blízko, která vzdělává další dobrovolníky a vysílá je v případě zájmu i do světa.

Na globální úrovni fandím obdivuhodným bláznům (jak říkám v nadsázce) – Lékařům bez hranic. Odvádí fantastickou práci, smekám!

Letos přibyla ještě lokální skromná iniciativa Cyclists of Zlin s velkými cíly – inspirovat k používání kola jako dopravního prostředku.

Můj koncept se však ukazuje jako příliš časově náročný… a má očekávání na kvalitní projekty jsou vzhledem k nízké kvalitě plánování a stavební realizace příliš vysoké.

Do roku 2019 Vám přeji odhodlání pracovat tak, aby z toho mělo prospěch i Vaše okolí, zaměstnanci či sousedé. Pamatuji si to od své tety:

„Prajem Vám vela šťastie, lebo Vaše šťastie je aj mojím šťastím“.

Ty sponzoruješ TEDx Zlín? A nechceš raději sponzorovat mě?

Právě takhle se mě zeptal kamarád, když viděl v sále Kongresového centra ve Zlíně mé logo mezi všemi partnery.

A má odpověď byla jednoduchá – ne, protože chci podporovat věci a lidi, kteří svět kolem nás dělají krásnější, lepší, radostnější a laskavější.

Zlínský TEDx podle mě právě tyto hodnoty mezi lidmi podporuje. Tato důležitá událost šíří pozitivní myšlení, má skvělou atmosféru a potkávají se tam lidé s „pozitivní deviací“.

 

Čemu jsem fandil v roce 2018

Adopce na blízko, aby se kolem nás mohlo více mladých zapojit do dobrovolnické práce a rozvíjet tak sama sebe.

Lékaři bez hranic, protože je obdivuji a pomáhají všude tam, kde je to potřeba a velmi rychle.

Cyclists of Zlin, abychom jako společnost zpomalili, častěji se potkávali, měli více čerstvého vzduchu a byli radostnější.

TEDxZlín, protože ve skvělé formě pomáhají šířit myšlenky, které stojí za to slyšet a mohou inspirovat.