Cesta kruhem – od Víta Macha ke Studiu Roost a zase zpátky

Podnikatelem jsem se stal na konci roku 2016 a řešil otázku, s jakým názvem podnikat. Znáte to? Pak jste možná začali stejně – vaše jméno se stalo vaší značkou. Touhle cestou jsem se vydal i já.

Ke svému jménu jsem si sám vytvořil základní vizuál.

Ne, že by byl špatný, byl přímo hrozný!

Vlastně jsem jej ani nechtěl moc ukazovat (díky tomu chápu klienty, kteří dělají přesně stejnou chybu :). Ale naštěstí jsem byl soudný a věděl, že vizuální prezentace mé značky není dobrá.

Proto jsem se domluvil s dlouholetým kamarádem a mým dvorním grafikem Michalem Jakubcem (Modest studio). Ve stejné době začalo přibývat práce a odhodlal jsem se k realizaci mé vize – postupně přibrat do týmu dobré lidi a během následujících měsíců a let rozšířit mé podnikání.

PS: až později jsem četl skvělý Dopis budoucím majitelům firem, kde Jan Řezáč píše „Po pár letech úspěšného freelancerování vypadá firma jako další logický krok, což není. Firma je úplně jiná hra než freelancing„. A to bych mohl podepsat 🙂

Tak přišlo na svět Studio Roost – s hravým vizuálem a optimistickým přístupem.

Autorem log Studia Roost i aktuálního pro Vít Mach je Michal Jakubec (Modest Studio).

 

V minulém roce jsem se ale rozhodl pro mnoho změn – chci žít čím dál více minimalisticky, jednoduše. Přímočaře a pravdivě. Chci si za svou prací stát a mít z ní radost. A taky se nám narodilo třetí dítě 🙂

Život jsem si zjednodušil a opět jsem na svou práci sám. Tedy přesněji ještě se svou skvělou ženou, synem a dvěma dcerami.
Proto se slovo „studio“ stalo nadbytečným a zavádějícím ve chvíli, kdy se z toho stala opět one man show.

Ano, pořád chci inspirovat k růstu – nejen ekonomickému, ale i k podpoře radosti, většímu zapojení pracovníků (i majitelů a vedení!) do firmy a jejího rozvoje. Protože tak vzniká atraktivní firma, která jde za úspěchem a přitahuje dobré lidi k sobě.

A tak se ze Studia Roost stal opět Vít Mach. Jeden člověk, který dává firmám odvahu dělat změny a šíří dobrou náladu v jejich komunikaci.